ساخت کارخانه پشم معدنی توسط گروه Rockwool

شنبه, 06 مرداد 1397 2627 چاپ این صفحه

گروه RockWool دانمارک، بزرگترین تولیدکننده پشم های معدنی جهان، در چهارشنبه گذشته (2018/07/25) اعلام کرد که اولین ساخت کارخانه خود در رومانی (Prahova, Romania) را بعد از 20 سال قبول هزینه های حمل و نقل به منظور فروش محصولات خود در این کشور، با سرمایه گذاری اولیه در حدود 50 میلیون یورو که شامل هزینه خرید زمین، ساختمان، تجهیزات و آموزش پرنسل است، شروع کرده است.

سازنده انتخاب شده توسط RockWool برای توسعه اولین تاسیسات تولید در رومانی شرکت CON-A، یکی از بزرگترین شرکت های ساخت و ساز در رومانی است.

این کارخانه در منطقه ای حدود 30 هکتار در در پارک صنعتی پلوئیستی غربی در منطقه Aricestii Rahtivani، در نزدیکی پلوئیستی قرار خواهد گرفت و حدود 150 شغل به طور مستقیم و 300 شغل غیرمستقیم برای خدمات و تدارکات ایجاد خواهد شد.

فلورین پویسکو، مدیر بخش کسب و کار Rockwool: "ما بسیار خوشحالیم که می توانیم کارهای این کارخانه را آغاز کنیم، ما انتظارات مشتریان را می دانیم. این واحد تولید که اولین و اولویت اصلی تعهد به آنهاست، به ما کمک خواهد کرد تا به پروژه های خود در رومانی نزدیک تر شودیم و محصولات مورد نظر را هرچه سریعتر عرضه کنیم. آغاز ساخت و ساز در زمینه خوب است. ما رشد تقاضا برای محصولاتمان را می بینیم که به صرفه جویی ساختمان کمک می کند، امنیت آتش سوزی را افزایش می دهد و راحتی بیشتری را فراهم می کند. ما از مقامات به خاطر حمایت آنها سپاسگذاریم و خوشحالیم که اهمیت این پروژه را برای اقتصاد محلی و جامعه درک می کنند. "

تولید پشم معدنی در این کارخانه در 2019 آغاز خواهد شد و بیشتر مواد خام از رومانی تامین خواهد شد. و نیروی کار و تدارکات به طور مستقیم توسط Rockwool  یا شرکت های زیرمجموعه استخدام می شوند که اغلب افراد محلی خواهند بود.

سرویس های مدیریتی و نظارتی برای کار ساخت ساز توسط شرکت Blue Projects ارائه خواهد شد. گروه Rockwool اواخر سال گذشته اعلام کرد که سرمایه گذاری در کارخانه پشم معدنی بازالت در استان پراهووا (Prahova)، قسمتی از برنامه برای بازگشایی ظرفیت جدید تولید در ایالات متحده، سوئد و رومانی خواهد بود.

گروه Rockwool  تولیدکننده چند ملیتی محصولات پشم معدنی است که دفتر مرکزی آن در کپنهاگ، دانمارک است